Богуславщина

Слава про Богуславський край шириться далеко за його межами. Майже тисячолітня історія, сповнена визначних подій; численні легенди, від яких іноді кров стигне в жилах; неповторна природа; мальовничі пейзажі річки Рось – все це робить нашу землю по-своєму унікальною та цікавою для науковців, туристів, художників та поетів.
Велика кількість археологічних пам’яток, що були знайдені на території нашого району, свідчить про древність богуславської землі. Перші знахідки датуються часами Трипільської культури (кінець VI – початок III тисячоліття до нашої ери).
Районний центр – місто Богуслав, що стоїть на річці Рось, – заснований в 1032 році Ярославом Мудрим. Разом з Корсунем і Каневом Богуслав був одним з найбільших укріплених пунктів на південному кордоні Русі. Сама назва міста Богуслав походить, очевидно, від річки Богуславки – притоки Росі. Також, згідно з легендою, після того, як був відбитий набіг кочовиків на південні кордони Київської Русі, всі прославляли князя Ярослава Мудрого. У відповідь князь вимовив: «Богу слава!» і наказав збудувати у гирлі тоді ще повноводної, річки Богуславки місто-фортецю, яке було назване Богуславлем.
Крім величної історії, Богуславський край славиться й своїми пам’ятками природи. Наприклад – гора Тотоха, в селі Медвин, яка потрапила у перелік 7 містичних місць України 2015 року. Цю гору називають одним з «пупів Землі». За її енергетикою порівнюють з Алтаєм, Байкалом, Тибетом. З різних міст України туди приїздять екскурсії, оздоровитись та зарядитись позитивною енергією.
А чого тільки варта інформація про численні підземні ходи під Богуславом, які виходять далеко за межі міста та проходять навіть під річкою. За легендою, за допомогою цих ходів люди в давнину рятувались від набігів кочових племен. Кажуть, раніше під землею було ціле місто з усією інфраструктурою. Ще й до сьогодні знаходять докази існування підземного сховку наших предків. Можна лише здогадуватись, скільки всього ще не знайдено та не досліджено.
Нині Богуславщина активно розвивається в культурному, туристичному, аграрному й спортивному напрямках. Все більше молоді повертається після навчання з столиці на рідну землю, щоб пустити коріння й сприяти розвитку рідного краю.
Поціновувачам більш сучасного відпочинку також знайдеться заняття до душі. Крім звичних нам футболу, тренажерних залів та басейну в районі активно розвиваються зимові види спорту. В Богуславі діє «Центр зимових видів спорту «Льодограй». На базі комплексу працюють школи хокею та фігурного катання, тренажерний та хореографічний зали.
Ну а для тих, хто хоче відпочити від спорту в комфорті, поплавати в басейні, поніжитися на березі річки Рось чи провести вечір в ресторані, радимо туристично-оздоровчий комплекс «Гончарі» в селі Дибинці.
Все це передає лише дуже незначну частину тих незабутніх вражень, що дарує Богуславщина. Тому завжди welcome! І, звичайно ж, направляючись до нас, не забудьте налаштувати свої радіоприймачі на хвилю 97.7 FM – вашої найближчої радіостанції.