Хімікати в річці Рось. Причини та наслідки.

10 Червня 2019 19:05

Станом на 19:00 водопостачання міста частково відновлене за рахунок резервної води. Цей запас зробили добу тому. Її 2000 кубометрів, що вистачить менше ніж на кілька годин. Про це повідомили у КП “Богуславводоканал”. Відновити водопостачання повністю комунальне підприємство зможе тільки після висновків засідання басейнового управління водних ресурсів річки Рось та офіційних листів від басейнового упарвління, держадміністрації та комісії з надзвичайних ситцуацій. Також чекають чергових результатів аналізів. Проби води на аналізи кожні дві години бере також і лабораторія “Богуславодоканалу”. Наразі аналізи в нормі. Повністю воду на місто не дають по тій причині, що вище по течії водозабори припинили подачу води на міста – пояснюють у “Богуславводоканалі”. За попередніми даними остаточне включення води можливе за 5-6 годин.

Нагадаємо, що 9-го червня, близько 10-ї ранку, автомобіль “Мерседес Спринтер”, який перевозив близько тонни хімічних препаратів “Нурел Д” впав у притоку річки Рось на Вінниччині. Інцидент стався в селі Збаржівка.

Хімічні речовини, що були в авто – це інсектициди для обробки зернових та боротьби зі шкідниками. Як повідомили місцеві правоохоронні органи, ємності з хімікатами були викрадені з двох тамтешніх фермерських господарств.

Водій мікроавтобуса не впорався з кермуванням та в’їхав у дерево. Машина зайнялася і впала в річку. Внаслідок ДТП в притоку річки Рось потрапило 747 л та 6 кг хімікатів.

Через потрапляння в річку отруйних речовин 9-го червня о 23:00 призупинила свою роботу Білоцерківська насосно-фільтрувальна станція, що забезпечує водою Білу Церкву та Умань.  Пізніше водопостачання було також призупинене в Богуславі, Миронівці, Корсуні.

Сьогодні,10-го червня, були оприлюдненні дані досліджень з Вінницького лаболаторного центру МОЗ. Проби води були взяті з місця потрапляння забруднюючих речовин до водойми. Згідно з результатами досліджень були перевищенні показники 2-х забруднюючих речовин а також низький рівень розчиного кисню. Втім, таке відхилення показників  від норми серйозної небезпеки не несе. Крім того, сьогодні отримали результати лаболаторних  досліджень річкової води з Білої Церкви, показники вмісту хімічних речовин виявились в нормі

Для вирішення спільних дій по недопущенню екологічної катастрофи у басейні річки Рось сьогодні  було проведено онлайн нараду між головами райдержадміністрацій Київської області та очільником КОДА Олександром Терещукомв ході якої голова Богуславської РДА Ірина Старенька звітувала про вжиті заходи щодо безпеки на території району, а також порушувала питання відновлення водопостачанння.

В свою чергу начальник головного управління ДСНС України в Київській області Василь Слободяник, запевнив всіх учасників наради, що ситуація залишається під контролем, причин для паніки немає: