Введення в експлуатацію центрального мосту в Богуславі та дезинфекція міста. Підсумок чергового дня на карантині

02 Квітня 2020 20:59

Ситуація із захворюваннями в Богуславському районі залишається стабільною та незмінною. Про це повідомляє ЦРЛ. Наразі  в районі хворих на коронавірус не зафіксовано. На стаціонарному лікуванні перебуває 2 пацієнти з діагнозом пневмонія, шестеро з гострим респіраторним вірусом. У Центр первинної медико-санітарної допомоги до сімейного лікаря зверталося  – 100 осіб; з них 12 з ГРВІ; в тому числі 4 дітей.

Готовність Богуславської ОТГ до протистояння вірусу COVID19 обговорювали напередодні під час робочої зустрічі в міській раді. Про заходи що запроваджуються на території громади звітували керівники комунальних підприємств. Серед них і директор КП “БогуславБлагоустрою” Володимир Харченко:

«Дезінфекцію почали обробляти 28 березня по місту. Спочатку обробили дитячі майданчики, прилеглі до них території і огорожі. Обробили механічним способом – гіпохлоридом. Є в нас в наявності навісне обладнання до спецтехніки – це обприскувач навісний, яким ми обробляли вулиці і також зупинки громадського транспорту».  

Також очільник комунального підприємства розповів, як в умовах карантину здійснюється вивіз сміття:

«Допуск до санітарного полігону у нас обмежений. Заїзд лише комунальної техніки БогуславБлагоустрій і ведеться облік: скільки заїздів і виїздів було». 

Про ситуацію на підприємстві звітував і начальник  КП “БогуславВодоканал” Віталій Кравченко:

«Домовилися з санстанцією Миронівки – вони ведуть контроль по бактеріальному забрудненню. Зараз по цьому питань немає. Також приступаємо до дезінфекцій своїх приміщень. Міська рада виділила нам кошти на спецзасоби: купили маски, купили окуляри, жилетки. Сьогодні привозять нам вже обприскувачі – будемо обробляти приміщення. Ми зараз хлорки гіпохлориду додаємо більше у воду».

А керівництво ТОВ ЖЕК прийняло рішення купити два захисні костюми вартістю 500 гривень, аби додатково убезпечити працівників, які регулярно проводять дезінфекційні заходи, розповідає директор підприємства Станіслав Хоменко:

«На тій неділі ми розпочали всі будинки, які ми обслуговуємо, обробили розчином гіпохлориду 6% – так як лікар нам сказав. Минулого четверга ми обробили всі будинки і будемо робити таке раз в неділю. Це вхідна частина, дитячий майданчик на прилеглій території, двері, сходи, поручні».

 До останньої,  завершальної стадії ремонтних робіт центрального мосту приступили  підрядники. Як повідомляється на сайті міської ради, сьогодні працівники ПП “Татоян” спільно з будівельниками вже розпочали вкладати асфальтне покриття на проїжджій частині переправи. Коли відбудеться довгоочікуване відкриття центрального мосту розповідає міський голова Вячеслав Дяченко:

«Я пообіцяв що 6-го квітня ми закінчимо будівництво. Сьогодні фірма вже проводить дорожні роботи зверху моста – фінішуємо. І буквально з неділі ми вже відкриваємо проїжджу частину моста. А інші роботи, які будуть проводитися під мостом, будуть і далі проводитися. Слово стримав».

Богуславський ринок не працюватиме аж до закінчення карантину. Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні комісії в міській раді. Нагадаю, днями уряд дозволив роботу ринків, але за дотриманням низки умов, остаточне ж рішення мають приймати на місцях. Втім не відновлювати роботу ринку одноголосно вирішили на засіданні, зважаючи на неможливість виконання умов, зазначає начальник Держпродспоживслужби в районі Володимир Гризун:

«На ринку працює 84 суб’єктів господарювання. Із цих 84 – зареєстровано лише 25. Сам ринок зареєстрований, але ж є підприємці які не зареєстровані. Як можуть бути зареєстровані навіть ті самі «молочники», які привезуть продукцію і стануть торгувати? Тобто, це перший пункт, який по закону не дозволяється. Як можна проконтролювати тих самих «молочників», щоб вони стояли 3м один від одного. Де впевненість? Ніхто його не проконтролює!»

Безкоштовні медпослуги, змінена форма фінансування медичних закладів та зовсім інша організація оплати праці лікарів – такими є умови другого етапу медичної реформи в Україні, який стартував напередодні. Як зміниться робота Богуславської ЦРЛ та що вдалося зробити вже в перший день реформи розповідає виконуючий обов’язки директора закладу Валентин Шинкаренко:

«Відповідно ми підписали угоду за 7 пакетів послуг. І все. І на сьогоднішній день ми ще поки нічого не знаємо. Перших три місяці нам будуть фінансувати ту суму, яка згідно з договором. Через три місяці ми повинні по звітах щомісячно до 10 числа наступного місяця звітуватися скільки ми пролікували і зробили яких послуг і потім буде корекція».