Новий флюорограф встановлюють в Богуславській лікарні!

30 Березня 2020 19:19

Станом на сьогодні  в Богуславському районі хворих на коронавірус не зафіксовано. Про це повідомляє центральна районна лікарня.

Про актуальні питання – що має робити людина, у разі виявлення симптомів хвороби, куди телефонувати та до кого звертатися розповів в.о. директора Богуславської райлікарні Валентин Шинкаренко. Тож, у разі виявлення таких симптомів,  як  підвищена температура,  кашель чи симптоми вірусної патології – алгоритм дій наступний:

«Пацієнт телефонує, визначається в своєму стані, якщо це легка форма – йому рекомендують, що приймати (парацетамол чи інші якісь ліки, які йому порадять). Якщо ж у нього через якийсь період буде погіршуватись стан: буде наростати дихальна недостатність, збільшуватись кашель чи інші симптоми – то він тоді телефонує на 103 і там уже диспетчер приймає рішення. Знову ж таки, якщо дійсно бачить що були симптоми, були контакти – даний пацієнт госпіталізується у заклади, у інфекційні відділення, які уже працюють із хворими на коронавірус. »

Ті, хто не заключив декларацій, за словами пана Шинкаренка, теж можуть телефонувати, їм в допомозі не відмовлять. Люди, які мають сімейного лікаря, можуть безпосередньо звертатися за консультацією по телефону. В окремих випадках, за необхідності лікар виїздитиме до пацієнта додому.

Також з виконуючим обов’язки директора райлікарні говорили і про медичне обладнання, яке першочергово необхідне в умовах епідемії коронавірусу. За його словами, наразі у медзакладі є три апарати штучної вентиляції легень і один дитячий. Він також зазначив, що на закупівлю всього необхідного виділені кошти, але через дефіцит таких товарів, процес закупівель значно ускладнюється. Втім, пан Шинкаренко повідомив і хорошу новину, наразі в лікарні встановлюють новий сучасний флюорограф, на нього витратили  4,7 млн грн:

«Ми провели тендер і закупили флюорограф. Зараз практично він вже встановлений. Робиться повірка опору, бо даний апарат повинен підключатися коли вже зроблена повірка. І ще чекаємо наладчиків, які виконають пуско-наладочні роботи і обучать наш персонал. Це іменно цифровий флюорограф. Рентген у нас ще є аналоговий. У нас ще є 2 передвижних рентгени. Якщо вдруг необхідно буде на майбутнє відкрити третє відділення по боротьбі з коронавірусом.»

Наші журналісти і надалі продовжують рейди аптеками міста щодо наявності засобів індивідуального захисту. Станом на сьогодні маски є в Аптеці по вулиці Франка, 6 (приміщення колишнього кооператора), вартістю 20 грн, також є респіратори ціною 110 грн,  рукавички, ціною від 2 до 26 грн, залежно від розміру. У аптеці «Подорожник» є антисептики та стерильні рукавички. Аптека по вулиці Миколаївська, 92 має в наявності рукавички. У апетці по вулиці Інтернаціональна 12А – також є рукавички та респіратори. В аптеці в приміщенні торгового центу Маяк є рукавички та антисептики.

Щодо продуктів – у супермаркетах міста всі продукти у наявності, у достатній кількості. У магазини вхід дозволений лише у масках.

В продовження теми – за даними Богуславського відділення поліції, правопорушень стосовно дотримання карантину станом на сьогоднішній ранок не зафіксовано. Також не надходило і відповідних звернень з боку громадян.