Публічний звіт сільського голови Іванівки. Як жило село протягом року?

28 Січня 2019 11:34

Асфальтовані вулиці, техніка для лікарні та значні відрахування в Богуславський районний бюджет – про життя села Іванівка протягом року, проблеми, досягнення та плани на майбутнє звітував сільський голова напередодні. На публічному звіті побувала і наша кореспондентка Анастасія Ращенко.
Сільський голова Іванівки Владислав Кисельов обіймає посаду вже три роки. Публічно перед громадою звітує вперше. Раніше робив це лише у соцмережах та звітував перед депутатами сільради. Втім, послухати голову охочих виявилось небагато – близько 15 осіб з майже 1500 тисячі мешканців села.

Сільський бюджет Іванівки протягом року наповнювався переважно за рахунок земельного податку фізичних та юридичних осіб, податку на нерухоме майно, орендної плати, єдиного податку та адмінштрафів. Понад 2 з половиною млн гривень надійшло в бюджет від акцизу з торгівлі пальним, яку веде тутешня АЗС, звітував Владислав Кисельов:

« Всього надійшло за 2018 рік з першого січня до 31 грудня
4 мільйони 102 тисячі 812  гривень. Вільний залишок
коштів – 1 мільйон 822 тисячі 512 гривень»


З цього залишку депутати вже виділили 39 тисяч гривень на спорт та близько 30 тисяч гривень на потреби школи. Протягом минулого року майже три мільйони бюджетних коштів витрачали переважно на благоустрій, функціонування сільської ради, допомогу населенню, розповідає Іванівський сільський голова:

« На сільську раду ми витратили 1 мільйон 82 тисячі 367
гривень, з них на зарплату – 678 960 гривень. На
благоустрій ми витратили 433 тисячі 446 гривень. А також за 2018 рік ми заплатили 53 670 гривень за вуличне
освітлення».


Крім того, за словами Владислава Кисельова, Іванівка дала найбільшу серед усіх сіл субвенцію для району, яка повернулась на потреби села:

«Майже 206 тисяч гривень ми витратили на субвенцію для
району. З них 166 тисяч пішло для школи. На лікарню ми
витратитили 3600 гривень у 2018 році, на будинок
культури – 11 тисяч гривень, на фубольну команду – 25
тисяч гривень»

А для потреб лікарні сільрада передала два ком'ютери і один принтер. На ремонт доріг у Іванівці протягом року було витрачено  1 мільйон 180 тисяч гривень. За ці кошти заасфальтували  дорогу на 6 вулицях. На поточний рік на ці цілі заклали 750 тисяч гривень. Саме питання доріг викликало дискусії серед присутніх – люди скаржились, що через відсутність асфальту потерпають їхні двори:

«Зараз випало багато снігу, згори затоплює весь город,
увесь бруд згори іде до мене в двір, ми просимо, щоб ви
допомогли нам і зробили цей невеличкий шматок дороги».

Інші жителі просять відремонтувати дорогу по вулиці Гагаріна, а деякі – висловлюють пропозиції зробити потроху, але для всіх:

«От зробіть так, щоб усім людям було добре, щоб усім
вулицям, от виділіть 1 мільйон 800 тисяч і зробіть для
всіх» 

Житель Іванівки, афганець пан Віктор, виокремив ще одну проблему – відсутність зупинок, адже за його словами, це потрібно зробити для людей, бо коли стоїш і чекаєш на трасі під дощем і снігом – це неприємно. Між тим, ще один житель села, пан Анатолій, вважає, що для вирішення проблем Іванівки і для подальшого розвитку села необхідний чіткий план:

«Давайте зробимо план, хай жителі подадуть пропозиції,
проводяться збори села, його затвердили на рік, на два, на
три – перспективний, і виділити в ньому пріоритетні
питання».
Підхоплюють чоловіка і інші учасники зборів:
«Нас цікавить благоустрій. Нам, якби от допомогли наші
депутати, які голосували б за благоустрій, то все було б
добре».

Загалом звіт іванівського сільського голови та його обговорення тривав понад годину. Побажання людей Владислав Кисельов обіцяв врахувати.

Анастасія Ращенко
Інформаційна служба
Богуслава-FM