Підсумки першого BoguslavVeloQuest

28 Серпня 2019 00:55

Понад 20 кілометрів, 5 населених пунктів, 15 учасників та завдання зі шкільної парти – ми підсумовуємо перший велоквест від радіостанції «Богуслав-FM» BoguslavVeloQuest.

Велопробіг поєднав у собі і спорт, і інтелект. Учасники мали проїхати чималий маршрут у межах Богуславського району. І на цьому шляху їх очікували так звані «контрольні точки». Саме на них велосипедисти мали виконати різні завдання, переважно інтелектуальні. Усі – зі шкільної програми, і стосувалися вони навчальних предметів. Оскільки вік учасників був різний, комусь довелося пригадувати те, що було до початку літніх канікул, а комусь шукати в пам’яті те, що вивчалося багато років тому. Тож на маршруті спортсменів чекали станції «Фізкультура», «Історія», «Логіка», «Математика» та «Географія».

Учасники поділилися на п’ять команд по три учасники. Кожна отримала наклейки певного кольору – червоні, жовті, сині, зелені та фіолетові. Цікаво, що учасники однієї з команд вперше в житті зустрілися на старті велопробігу. Крім богуславців до BoguslavVeloQuest долучилися і гості із сусідньої Миронівки. 

Перша «точка» – «Фізкультура». Учасники мали доїхати з площі Ярослава Мудрого у Богуславі, де їм дали частину карти маршруту,  на стадіон у центрі Хохітви. Та щоб першим знайти точку потрібно було бути не тільки швидким, а й надзвичайно уважним. Зі старту до першої зупинки команди дістались чи не одночасно, та все ж «червоні» відразу вирвались вперед і зберігали лідерство під час всього велоквесту. На точці «Фізкультура» команди пройшли справжнє випробування і мали довести, що кожен гравець має хорошу фізичну форму – п’ятихвилинну «планку» повинна була простояти кожна команда. Та сповнені сил і віри в перемогу учасники швидко і якісно виконували  поставлене завдання, адже тільки опісля могли отримати нову карту – маршрут до другої точки.

Після такої розминки велосипедисти попрямували до станції «Історія». Між іншим, на цей пункт всі команди так само прибули майже одночасно. Тут учасникам давали конверт з пазлами – вони мали скласти портрети відомих особистостей у сфери історії та культури України. Відтак спортсмени збирали зображення Княгині Ольги, Ярослава Мудрого, Богдана Ступки, Івана Франка та Михайла Грушевського. Цікаво, що перших трьох учасники розгадали з першого ж пазлу. Княгиню Ольгу, до прикладу, впізнали по очам! Однак завдання полягало саме в тому, щоб зібрати цілісну картинку. І це зайняло в учасників від 4 до 11 хвилин. Водночас команда миронівчан склала пазл дуже швидко, проте не одразу назвала, що на ньому зображений Михайло Грушевський. Найшвидше з завданням впоралася «синя» команда. Далі учасники квесту отримали карти до наступної точки і знову майже одночасно стартували, долаючи подальший маршрут.

Третім пунктом проходження квесту була зупинка «Логіка». Всі п’ять команд пройшли її в межах 10 хвилин. Їхнім завданням було розшифровувати по схемі назву однієї з програм радіостанції Богуслав-FM – «Тисяча дрібниць», «Приходьте-поговоримо», «Ранковий експрес», «Досвід поколінь» та «Територія митців». Найпершою прибула команда «червоних». Хоча деякі учасники і не відразу зрозуміли алгоритм завдання, та вже за 3-4 хвилини зорієнтувалися. Далі традиційно отримали конверт з картою до наступного пункту.

Виснажені, але налаштовані на перемогу, прибули учасники на четверту станцію. Саме тут вони зустрілись віч-на-віч зі шкільною програмою з математики. В математичному блоці гравцям необхідно було виконати 3 різновиди завдань  –  розв’язати задачі на знаходження відстані між пунктами, вирішити приклади, а також виконати завдання з геометрії. З прикладами справились за лічені секунди усі команди. У деяких виникали труднощі з задачею, але у підсумку впорались усі, окрім команди «червоних». Хоча геометрія і намагалась подолати «зелених», але вони виявились сильнішими. В результаті першими отримали карту до наступної станції «червоні» зі штрафними хвилинами, за ними – «жовта» команда та велосипедисти з Миронівки.

 

Від Улан-Батор до Вашингтона та штрафні хвилини. Таким був лейтмотив п’ятої точки – «Географії».  Першими до неї на маршруті квесту добралися «червоні». Вони дуже швидко впоралися із завданням, хоча й допустили одну помилку. На контурній карті слід було вказати 5 столиць виділених цифрами країн. Одночасно, хоча й зі штрафами (додаткові хвилини до загального часу гонки) покинули точку «Географія» команда «жовтих» та «синіх». Команда «зелених» скористалася двома підказками, за що також отримала санкції. Так само як і «Фіолетові», вони помилилися двічі.

Стомлені, але щасливі, учасники доїхали до фінішу. Команда «червоних» навіть зі штрафами найшвидше здолала маршрут  – 1 година і 24 хвилини! За це й отримала основний приз – грошову нагороду в 1000 гривень. Други стали «жовті», на третьому місці – миронівські велосипедисти. 

Всім учасникам ми вручили фірмові медалі та сувеніри від радіостанції «Богуслав-FM» на пам’ять про цей шалений день. Сподіваємось, що BoguslavVeloQuest відтепер стане традиційним!

Команда Богуслав-FM