24 06 2019

Олександр Жукотанський готує пакет рішень для перезапуску медреформи

24 Червня 2019 11:24

Медична реформа, забезпечення лікарень необхідними ліками та медобладнанням, а молодих спеціалістів — житлом. Такі теми порушувалися на зустрічі Олександра Жукотанського з персоналом Миронівської центральної районної лікарні. Медична реформа обговорюється не лише серед медиків, а й здебільшого серед людей, які звертаються по допомогу в поліклініки та лікарні. Здебільшого кажуть, що стало гірше. Обіцяних змін не видно, а доступність, особливо в невеликих селах, — на критичній межі. Медики в цій ситуації — люди, залежні від реформаторських нововведень, хоча саме на них обрушується шквал невдоволення пацієнтів. Потрібен інший підхід до реформування медицини, переконаний Олександр Жукотанський. Щоб і медики, і пацієнти відчули зміни на краще. Політик розказав медикам, яким бачить розвиток округу, де балотується на виборах у Раду.

«На жаль, медреформа відсотків на 90% не спрацювала. Якісь покращення є, але системних змін не відчутно. І це потрібно виправляти, поки зовсім не розвалили районну та сільську медицину. Обіцяють, що колись буде все добре і українці отримають європейський рівень медичного обслуговування. Але поки ми бачимо закриття ФАПів, відділень у лікарнях, нестачу персоналу. Така практика йде від уряду, і за неї голосують депутати. Думаю, що подібні голосування мають оприлюднюватися серед виборців. Щоб кожен знав і міг спитати свого народного обранця: чому так голосував», — висловив власну позицію Олександр Жукотанський.

Під час зустрічі медики запитали: чи буде в майбутньому якийсь окремий сайт чи інтернет-сторінка для зворотного зв’язку з миронівськими лікарями після обрання його в парламент? Так, обов’язково — запевнив кандидат.

«В обов’язковому порядку такий двосторонній зв’язок із лікарями буде постійно. Це важливо і для них, і для мене. Адже від цих людей залежить здоров’я та життя мешканців нашої громади. Медицина потребує уваги парламенту, продуманих чітких кроків для перезапуску медреформи. Тому я докладно вивчаю всі проблеми в наших лікарнях, щоб уже зараз напрацьовувати законопроекти», — підсумував Олександр Жукотанський.

Кандидат у нардепи додав, що, окрім сайту для консультацій із медиками, будуть також громадські приймальні. Тобто все спілкування, як із лікарями, так і з пацієнтами, відбуватиметься на постійній основі.